×

By Samir Travel

EGENİN KÖYLERİ TURU

Yurtiçi Konaklamalı Turlar
 • Gezi Tarihleri

  28 Ekim 2021 - 30 Ekim 2021

1.Gün : 28 Ekim 2021 - Perşembe
Sizleri akşam saatlerinde firmamızın belirlediği noktalardan alarak yola çıkıyoruz. 
29 Ekim 2021 - Cuma / Doğanbey Köyü - Çamlık Köyü - Şirince - İzmir
Keyifli bir yolculuğun ardından sabah saatlerinde ilk durağımız Doğanbey Köyü. Zamanın adeta durduğu bu köy, sessizliği, sakinliği, sadeliği, basitliği yaşamak, ruhlarınızı dinlendirmek ve yenilemek için bir inziva köşesi. Doğanbey’i değerli kılan: Rant hayallerinden uzak, medeni ve idealist köylü ve entellektüellerin buranın sakinliğini ve huzurunu korumak için gösterdikleri  çaba... Burada vereceğimiz molada bol bol fotoğraflarımızı çekindikten sonra Çamlık Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Cumhuriyet dönemi öncesinde "Aziziye" adıyla bilinen bu köy, ülkemizde kurulan ilk ve tek Buharlı Lokomotif Açık Hava Müzesi ile ünlüdür. Çamlık Buharlı Lokomotif Açık Hava Müzesi'nde Alman, İngiliz, Fransız, Amerikan, İsveç ve Çekoslovak yapımı 30 buharlı lokomotif sergilenmektedir. Bunların arasında dünyada sadece 2 tane bulunan ve odunla çalışan İngiliz yapımı bir lokomotifin de yer almaktadır. Burada da geçireceğimiz yaklaşık bir saatin ardından Şirince’ye doğru yola koyuluyoruz. Şirince, her ne kadar köy olarak anılsa da, köyden çok devasa bir film seti gibi. Cumhuriyet dönemi öncesine dek bir Rum kasabası olması dolayısıyla, halen köyde yıkık iki rum kilisesinin izlerini görebilmek mümkün. Ünlü yazar  Dido Sotiroyo’nun  kitabından Şirince hakkında anlatımı ise; “Şu yeryüzünde cennet diye bir yer varsa bizim Şirince, cennetin bir parçası olması gerekir” der. Gerçekten köyün girişinde köyü seyrederek bu sözün doğruluğuna ulaşabilirsiniz. Köy içinde onlarca şarap dükkanında tadım yapabilir, taşlarla döşeli sokaklarda gözleme kokuları içinde dolaşarak fotoğraf çekilebilir, dibek kahvenizi içebilir ve yöresel lezzetlerden tadarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Burada vereceğimiz yaklaşık 2 saatlik serbest zamanın ardından, İzmir ‘ de bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde. 
30 Ekim 2021 - Cumartesi / Alaçatı - Germiyan - Barbaros - Sığacık
Sabahın otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Alaçatı’ya gitmek üzere yola koyuluyoruz. Antik çağda ismi Agrilia olduğu düşünülen Alaçatı, en eski çağlardan bugüne Ege’nin incisidir. Rengarenk taş evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, yöresel ürünleri ve hayat dolu sokaklarıyla kendi küçük, şöhreti büyük bu belde, aynı zamanda rüzgar sörfü tutkunlarının da uğrak yeridir. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından, Germiyan köyüne doğru yola çıkıyoruz. Avrupa tarafından Türkiye’nin ilk ve tek ‘’Slow Food’’ köyü ilan edilen bu köyde, evlerin duvarlarının ve sokaklarının şahane resimlerle bezendiğini göreceksiniz. Doğa ile iç içe manzara eşliğinde köy evi kafesinde kahvelerimizi içtikten sonra, Oyuk festivalinin yapıldığı Barbaros köyünü ziyaret ediyoruz. Küçük ancak özünü koruyarak gelişmeyi başaran, kadınların işlettiği ev lokantaları ve el işi dükkanları ile kadın emeğine sahip çıkan ve koruyan, vizyonu ve felsefesi ile şehirlere örnek olacak bir köy Barbaros. “Köyümüzün sakinliğine zarar vermeden, doğal dokusunu bozmadan, gelenekleri canlandırmak, üretim gücümüzü ortaya koymak, kırsal yaşamın bize sunduğu nimetlerden ödün vermeden, sürdürülebilir kalkınmamızı sağlamak!” misyonu ile yola çıkan köylüler hem toprakla özdeşleşen geçmişlerini, hem de imece geleneklerini yansıtmak ve yaşatmak için 2016’da ‘Oyuk Festivali’ yani korkuluk festivalini başlatmışlar. Bu korkuluklar sokaklarda yıl boyu sergileniyor. Burada da vereceğimiz serbest zamanın ardından Sığacık’a doğru yola koyuluyoruz. 16. Yüzyıldan kalma kale surları içinde kurulu bir sahil kasabası olan Sığacık: ismini Ege’nin azgın sularına kapılan denizcilerin, gecenin karanlığında bir ışık görüp sığınacak yer demelerinden alır. Burada ilk dikkatimizi çeken, girişteki bakkalın bahçesinde yıllara tanıklık etmiş asırlık ağaç oluyor. Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesini, otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisarı doyasıya gezdikten sonra, siz değerli misafirlerimizle dönüş yoluna geçmek üzere otobüsümüze biniyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- Ulaşım 
- Araç İçi İkramlar 
- Çevre Gezileri
- 1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama 
- Rehberlik
- Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Hotel harici alınan Kahvaltı ve Yemekler
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirlenen Organizasyonlar

2 ve 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: 625 TL


Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Türk Lirası Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
53045121
IBAN :
TR49 0006 7010 0000 0053 0451 21
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322283
IBAN :
TR54 0004 6001 2488 8000 3222 83

Euro Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
54115468
IBAN :
TR84 0006 7010 0000 0054 1154 68
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322391
IBAN :
IBAN TR73 0004 6001 2403 6000 3223 91
 • Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 50’dir. Turun hareket tarihinden 15 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.
 • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden By Samir Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda By Samir Travel'ın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan ulaşım ,konaklama ,çevre gezileri vb .haklar geri iade edilmez.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar

0 282 654 19 95

Destek ve Rezevasyon Hattı

0 541 324 54 00

Whatsapp Hattımız