×

By Samir Travel

Kapadokya Turu - 1

Yurtiçi Konaklamalı Turlar
 • Gezi Tarihleri

  27 Mart 2020 - 29 Mart 2020

1.Gün – 27 Mart 2020 – Cuma
Sizleri akşam saatlerinde otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak yola çıkıyoruz. 
1.Gün – 28 Mart 20202 – Cumartesi
Sabahın ilk saatlerinde İç Anadolu’nun en büyük vadisi olan Ihlara’da mükemmel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından doğayla iç içe olan Ihlara vadisinde 13.yy kiliselerini de kapsayan 4kilometrelik keyifli yürüşümüze başlıyor ve arada Melendiz çayının kenarında çay bahçelerinde molalar vererek ilk gezimizi bitiriyoruz. Ardından 500 yıl Ortodoks Hristiyanlarının kullandığı ve ardından 800 yıl boyunca Türk nüfusunun kervansaray ve kale olarak kullandığı Selime Manastırını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret sonrası ise 700 yıllık Selçuklu mimarisine özgü Ağzıkarahan kervansarayını ziyaret ettikten sonra yine Ihlara vadisi içinde Belisırma köyündeki restoranımızda yöresel yemekler ile ünlü menüsünü tadıyoruz. Yemek sonrası otelimize geçip kısa süreli bir dinlenmeye geçiyoruz. Birkaç saat dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz sonrası gece turuna başlıyor yaklaşık 1 saatlik yolculuğun sonunda gün batımı ile ünlü olan Kızılvadi’de Kapadokya’nın eşsiz gün batımını izliyoruz. 2016 yılında gece aydınlatması yapılan Paşabağlarındaki renk cümbüşünü izleyip Türk Gecesi eğlence programı için kaya oyma restoranımıza geçiyoruz. Şov sonrası yine 1 saatlik yolculuk sonrası Hotelimize geçiyoruz.
2.Gün – 29 Mart 2020 – Pazar
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Güvercinlik Vadisini ilk göreceğimiz yerler arasında, 9.Yüzyıla kadar Güvercinlerin bakıldığı bölgede, kuşların gübreleri üzüm bağları için çok yararlı olduklarını tespit etmişlerdi ve güvercin bakımına çok önem vermişlerdi. Bölgede patlayan volkanların lavlarının oluşturduğu, bölgeye özgü oniks taşının işlendiği ve satıldığı mağazaya giderek, hediyelik alma imkanı veriyoruz. Sonrasında, adeta bir açık hava müzesini andıran bölgede sırasıyla, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile M.S. 9. Y.Y. arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Ardından Panorama ve Kapadokya içindeki tüm Formlardaki Peri bacalarının konuşlandığı vadileri gezmeye devam ediyoruz. bölgeye özgü toprakla üretilen Avanos ilçesindeki çanak-çömlek yapım atölyesini  geziyoruz. Zelve açıkhava müzesi Devrent , Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi'nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üç Güzeller Mevkii'nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası sonrasında, bölgede yetişen, oldukça lezzetli çifte kavrulmuş kabak çekirdeği ve Bölgede yetişen üzümlerden yapılan şaraplardan almak üzere satış yerlerimize geçiyor buradaki alışverişlerimizin ardından Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, mimarisi bölgeye özgü olan konağı gezdikten sonra bir öğle yemeği molası alıyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri(Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) gezerek, Kaymaklı ilçesini panoramik gördükten sonra Çorlu’ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir daha ki Tur Organizasyonun da görüşmek dileğiyle sizleri aldığımız noktalara bırakarak veda ediyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- Ulaşım 
- Araç İçi İkramlar 
- Çevre Gezileri
- 1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama 
- Rehberlik
- Seyehat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Hotel harici alınan Kahvaltı ve Yemekler
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirlenen Organizasyonlar

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Türk Lirası Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
53045121
IBAN :
TR49 0006 7010 0000 0053 0451 21
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322283
IBAN :
TR54 0004 6001 2488 8000 3222 83

Euro Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
54115468
IBAN :
TR84 0006 7010 0000 0054 1154 68
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322391
IBAN :
IBAN TR73 0004 6001 2403 6000 3223 91
 • Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 50’dir. Turun hareket tarihinden 15 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.
 • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden By Samir Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda By Samir Travel'ın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan ulaşım ,konaklama ,çevre gezileri vb .haklar geri iade edilmez.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar

0 282 654 19 95

Destek ve Rezevasyon Hattı

0 541 324 54 00

Whatsapp Hattımız