×

By Samir Travel

Karadeniz Yaylaları ve Batum Turu

Yurtiçi Konaklamalı Turlar
 • Gezi Tarihleri

  07 Ağustos 2020 - 13 Ağustos 2020

07 Ağustos 2020 – Cuma 
Sizleri akşam saatlerinde otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak Amasya ’ ya doğru yola çıkıyoruz. 
1.Gün : 08 Ağustos 2020 – Cumartesi ( AMASYA - SAMSUN - ORDU - GİRESUN )
Sabah saatlerinde Şehzadeler Şehri ve Ferhat’ın Şirin’e olan aşkı için dağları deldiği Amasya'ya varıyoruz, sırasıyla Tamimname Binası, Bimarhane, Arkeoloji ve Mumyalar Müzesi, Gök Medrese, 2.Bayezid Külliyesi, Şehzadeler Parkı ve Müzesi gezilerimizi yaptıktan sonra Amasya’dan ayrılarak, Milli Mücadelenin başladığı ve Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’a varışımızla birlikte Öğle Yemeğimizi alacağımız lokantamıza geçiyoruz, ardından Atatürk Anıtı, Tütün İskelesi ve Kalem Anıtı, Bandırma Vapurunu gezilerimizi yapıp  Samsun’dan ayrılarak Ordu’ya hareket ediyoruz. Ordu ‘ yu kuşbakışı görebileceğimiz denizden yaklaşık 500 metre yüksekteki Boztepe'ye teleferikle çıkıp ( Ekstra ) fotoğraflarımızı çekip molamızın ardından,  Giresun’a doğru hareket ediyor ve Otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği Otelimizde 
2.Gün : 09 Ağustos 2020 – Pazar ( GİRESUN - TRABZON - RİZE )
Sabah Otelimizde erkenden kalkıyor kahvaltımızı alıyoruz. Giresun’da Sarayburnu Camiini ziyaret ettikten sonra, Trabzon'a hareket ediyoruz. Maçka ilçesinden geçerek koruma altında olan Altındere Milli Parkına ulaşıyoruz. Tadilat nedeniyle Sumela Manastırını panoramik olarak gördükten sonra, Zigana geçidini kullanarak Sütlaç ı ile meşhur Hamsi köye ulaşıyoruz,    Panoramik olarak yapacağımız Hamsi köyü turumuzun ardından Sütlaç molasının ardından Trabzon merkeze geçiyoruz,  İlk olarak Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuve (Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü ve  ardından Ayasofya ziyaretimizi tamamlıyoruz. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikayı ve fresklerini tanıdıktan sonra, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve bayanlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye sanatının inceliklerini öğrenip,  Gümüş Alışverişimizi yaptıktan sonra  öğle yemeği alıyor ve binlerce yıllık el sanatı kültürünün evrensel boyuta ulaştığı  Sürmene' de Bıçak Alışverişi yapmak için kısa bir mola veriyoruz. Alışverişimizi tamamladıktan sonra  Uzungöl'e hareket ediyor ve Otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği Otelimizde 
3.Gün : 10 Ağustos 2020 – Pazartesi ( RİZE - HOPA - ARTVİN )
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl’e hareket ediyoruz, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Uzungöl Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen  Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuştur. Özellikle yakınındaki  Şerah” Köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir.  Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl ’ deki yürüyüş ve serbest zamanın ardından Rize’ye geçerek yöresel ürünlerin satıldığı TEKPA Satış Fabrikasında alışveriş yapıyor alışveriş ve Serbest Zamanımızın ardından Kırsal mimarinin önemli örneklerini barındıran Fındıklı ilçesindeki ve  Çağlayan (Abu Viçe) ve Arılı vadilerine yayılan. Özgün mimari formları ve dış cephelerinin estetik biçimleriyle hayranlık uyandıran  Konakları görebileceğimiz Fındıklı Çağlayan köyüne geliyoruz, Vadide Konakları ve Tarihi Kemer Köprüde resim çekinip Konak ziyaretimizi yaptıktan sonra Hopa’da öğlen yemeğimizi alacağımız lokantamıza geçiyoruz öğlen yemeğimizin ardından Borçka ya geçiyoruz burada bizleri bekleyen minibüslerle ( Ekstra ) Cennetten bir köşe Borçka Kara göle ulaşıyoruz fotoğraf ve serbest zamanın ardından Artvin ‘e hareket ediyoruz. ( Ekstra ) Minibüslerimize binerek Artvin i yüksekten gören Atatürk’ün heykelinin bulunduğu Atatepe den manzaraya karşı fotoğraflarımızı çektikten sonra Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Otelimizde.
4.Gün : 11 Ağustos 2020 - Salı ( BATUM - RİZE )
Otelimizde Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından Batum’a hareket ediyoruz gümrük işlemlerimizin ardından Batum’da bizi bekleyen otobüsümüze binerek Batum şehir turumuza başlıyoruz. Gonio Kalesini, Muhteşem Çoruh Deltasını gözlemliyor Ters Şise Adalet Sarayı, 6 Mayıs Parkı ve Gölü, Tiyatro Meydanı,  Piaza Meydanı, Batum Boulvard gezilerimizi yapıp öğlen yemeğimizi yedikten sonra Batum’dan ayrılmak üzere gümrük işlemlerimizin ardından Rize’nin Ardeşen İlçesine gelip Fırtına vadisini takip ederek Çamlıhemşinde  bizleri bekleyen minibüslerimizle ( Ekstra )  Sevdaluk dizisinin çevrildiği Çinçiva Köyü ve Tarihi Kemer Köprüsü, tarihi ticaret yolunu korumak üzere Uçurumun kenarına kurulmuş Zilkale ve yüksek debisi ile büyüleyici Palovit şelalesi gezilerimizi tamamladıktan sonra Ayder yaylasına hareket ediyor ve Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Otelimizde
5.Gün : 12 Ağustos 2020 – Çarşamba ( RİZE - TRABZON )
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ( Ekstra ) bizi bekleyen Minibüslere binerek Kaçkar Dağlarına safariye gidiyoruz,  Kaçkar dağlarının zirvesine en yakın ve son yayla olan 2300 rakımlı Kavrun Yaylasına çıkıyoruz biraz yürüyüş yapıyor, serin sularına ayaklarımızı dinlendirip terapi yaptıktan ve  fotoğraf molamızın ardından . Ayder Yaylasına dönüyor ve Öğle Yemeğimizi alıp, Fırtına Vadisine hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimi Rafting ve Zipline ( Ekstra ) yaparken, Rafting yapmayan misafirlerimiz mola vererek dinleniyorlar ardından Çay Fabrikasına uğrayarak çayın tarladan soframıza gelene kadar geçirdiği evreleri görüyor ve çay alışverişimizi yapıyoruz kısa bir molanın ardından Trabzon Vakfıkebir’e hareket ederek Otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği Otelimizde.
6.Gün : 13 Ağustos 2020 - Perşembe ( TRABZON - GİRESUN - ORDU )
Otelimizde sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından 07:30’da Otelimizden ayrılıyor ve Giresun’a hareket ediyoruz Giresun'un Dereli ilçesinde öncelikle muhteşem  Kuzulan Şelalesi’nin  büyüleyici görüntüsünü, su ve doğanın verdiği huzurla izleyip ardından çok yakın bir mesafede olan yine bir başka doğa harikası  Mavi göl ve Acısu ’ ya devam ediyoruz. Hava şartlarının uygunluğu '' yağmurlu olmaması ''  durumunda adını da aldığı turkuaz rengiyle herkesi büyüleyen bu tabiat parkında geçireceğimiz serbest zamanın ardından Ordu’ya hareket ediyoruz. ( Ekstra ) bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Kuzey Yıldızı dizisinin çekildiği Taşbaşı yaylasına geçiyoruz. Yaylamızda vereceğimiz Serbest zamanımızın ardından Ordu’ya inerek bizleri bekleyen Otobüsümüze biniyor ve dönüşe geçiyoruz Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Ulaşım 
* 5 Gece Otelde Konaklama Yarım Pansiyon
* Rehberlik
* Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm öğlen yemekleri ve Hotel Harici Alınan Kahvaltılar. 
*Ekstra düzenlenen turlar içi minibüs ücretleri ve aktiviteler. 
* Yurt Dışı Çıkış Harcı
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Değerli Misafirlerimiz ...
Dünya genelinde yaşanan Covid-19 Pandemi süresinde normalleşme adımları atılmaya başlanmıştır. Normalleşme kapsamında tüm turlarımızda,
- Yolculuk esnasında Tüm Misafirlerimizin ateşi ölçülecektir.
- Tüm misafirlerimize tek seferlik ücretsiz koruyucu maske dağıtılacak ve kullanılması mecburi olacaktır .
- Araçlarımız içerisinde Kapalı Ambalajlı Su , El Dezenfektanı ve Kolanya bulunacaktır .
- Araçlarımızda ikram dağıtımı yapılmayacaktır .
- Yolculuk esnasında duraklama yapmış olduğumuz Dinlenme Tesisleri ve Konaklama yapacağımız Oteller Turizm Bakanlığından onayını almış olacaktır.

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Türk Lirası Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
53045121
IBAN :
TR49 0006 7010 0000 0053 0451 21
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322283
IBAN :
TR54 0004 6001 2488 8000 3222 83

Euro Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
54115468
IBAN :
TR84 0006 7010 0000 0054 1154 68
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322391
IBAN :
IBAN TR73 0004 6001 2403 6000 3223 91
 • Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 50’dir. Turun hareket tarihinden 15 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.
 • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden By Samir Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda By Samir Travel'ın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan ulaşım ,konaklama ,çevre gezileri vb .haklar geri iade edilmez.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar

0 282 654 19 95

Destek ve Rezevasyon Hattı

0 541 324 54 00

Whatsapp Hattımız