×

By Samir Travel

UÇAKLI BALKAN TURU

Yurtdışı Turlar
 • Gezi Tarihleri

  28 Ağustos 2021 - 04 Eylül 2021

UÇAKLI BALKAN TURU / 8 GECE – 8 GÜN 7 GECE OTEL KONAKLAMALI
SIRBİSTAN ( Belgrad ) BOSNA HERSEK ( Sraybosna – Mostar – Poçitel – Trebinje ) KARADAĞ ( Kotor – Budva – İşkodro ) ARNAVUTLUK ( Tiran )
MAKEDONYA ( Ohrid – Üsküp – Matka Kanyonu ) 

1.Gün – 28 Ağustos 2021 - Cumartesi
İstanbul - Belgrad
Sabah saatlerinde firmamızın belirlediği noktalar sizleri alarak İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz Sabah Saat 07:40 ‘da Türk Havayolları ile Belgrad’a hareket ediyoruz ve ‘beyaz şehre’ varış.  Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
2.Gün  - 29 Ağustos 2021 - Pazar
Belgrad - Saraybosna
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket ediyor ve varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuza Başçarşı gezimiz ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz ve Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
3.Gün : 30 Ağustos 2021 - Pazartesi
Saraybosna - Mostar – Trebinje – Blagaj - Poçitel
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ve  odaların boşaltılmasının ardından otelimizden ayrılarak Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar`a hareket ediyoruz.  Mostar`a varışın ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında, Blagaj turumuzu gerçekleştiriyoruz. Blagaj’da  Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Alperenler Tekkesini geziyoruz. Avrupa’nın en önemli karstik kaynaklarından biri olan Buna Nehri’nin yanı başında öğle yemeğimizi yiyip birbirinden güzel fotoğraflar çektikten sonra Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz ve turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.  Bu tura katılabilmek için misafirlerin  yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.) 
Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.
4.Gün : 31 Ağustos 2021 - Salı
Trebinje - Kotor – Budva- İşkodra
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında İşkodra’ya hareket. Akşam yemeği otelimizde.
5.Gün : 01 Eylül 2021 – Çarşamba
İşkodra - Tiran - Ohrid
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik (otobüs ile) Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Makedonya’nın incisi Ohrid’e varıyoruz. Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
6.Gün : 02 Eylül 2021 – Perşembe
Ohrid - Sv. Naum
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından isteyenler Balkanların incisi, Cennetten bir parça,doğa harikası Sv. Naum köyüne doğru yola çıkıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan Sv. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi’ni ziyaret ediyoruz ve Ohrid Gölü’nü besleyen su kaynaklarını görme şansı buluyoruz. Dileyen misafirlerimiz sandal turu yapabilirler. Sv.Naum turumuzun sonunda Ohrid’e döndükten sonra vereceğimiz serbest zamanda meşhur Ohrid incisinden satın alabilir. Serbest zamanımızın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde
7.Gün : 03 Eylül 2021 - Cuma 
Ohrid – Resne – Manastır - Üsküp
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Üsküp’e hareket. Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
8.Gün – 04 Eylül 2021 - Cumartesi 
Matka Kanyonu - Üsküp - İstanbul
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Birbirinden güzel fotoğraflar çekeceğimiz Tereska Gölü’nün kıyısında bir başka doğa harikası Matka Kanyonu’nu görmek için yolumuza devam ediyoruz. Muhteşem manzarası ile balkanlara daha ilk anda sizleri hayran bırakacak bu kanyonda sıcak bir şeyler içme ve yürüyüş yapma imkanını elde edeceksiniz. Ardından Üsküp şehir merkezine gelerek Serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanarak dönüş yolculuğu için havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın 20:55 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımız  ile birlikte çıkış işlemlerimizin ardından bizleri bekliyen transfer aracımıza binerek Çorlu’ya doğru hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- THY Gidiş Dönüş Uçak Bileti 
- Havalimanın Gidiş – Dönüş Transfer
- Çevre Gezileri
- 4 ve 5 Yıldızlı Otellerde 7 Gece Konaklama
- Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı 7 Akşam Yemeği
- Gümrük vergileri
- Tüm  şehir giriş Ücretleri
- Türkçe Rehberlik Hizmeti 
- Yerel rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Yurtdışı çıkış harcı bedeli- 50 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada Havalimanında ödenir.)
- Seyahat Sigortası
- Otel dışı yiyecekler ve tüm içecekler
- Müze Ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri


Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Türk Lirası Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
53045121
IBAN :
TR49 0006 7010 0000 0053 0451 21
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322283
IBAN :
TR54 0004 6001 2488 8000 3222 83

Euro Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
54115468
IBAN :
TR84 0006 7010 0000 0054 1154 68
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322391
IBAN :
IBAN TR73 0004 6001 2403 6000 3223 91
 • Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 50’dir. Turun hareket tarihinden 15 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.
 • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden By Samir Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda By Samir Travel'ın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan ulaşım ,konaklama ,çevre gezileri vb .haklar geri iade edilmez.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar

0 282 654 19 95

Destek ve Rezevasyon Hattı

0 541 324 54 00

Whatsapp Hattımız