×

By Samir Travel

Uçaklı ve Vizesiz Bosna Hersek Turu

Yurtdışı Turlar
 • Gezi Tarihleri

  05 Mart 2020 - 08 Mart 2020

TUR PROGRAMI
1.GÜN: 05.03.2020 – Perşembe : İSTANBUL - SARAYBOSNA
Firmamızın belirlediği noktalardan Saat 09:30 da sizleri alarak Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminalinde Rehberimizle buluşup Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 15:30 da bizi Saraybosna’ya götürecek olan Uçağımıza biniyoruz. Saat farkından dolayı 15:30 sularından Saray Bosna’ya iniyoruz. Bizleri bekleyen transfer aracımıza binerek Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun ilk durağı Dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zamanımızın ve akşam yemeğimizin ardından Otelimize geçiyoruz.
2.GÜN: 06.03.2020 – Cuma
Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltımızın ardından Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu'na başlıyoruz. Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, Tabaşica Camii, Eğri Köprü ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar'da bir süre serbest zamanımız oluyor. Avrupa'nın en güçlü su kaynağının bulunduğu yerde olan Blagaj Tekkesi'ni gördükten sonra Osmanlı dokusunu koruyabilmiş mimari ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar üzerinden otelimize geri dönüyoruz.
3.GÜN: 07.03.2020 – Cumartesi
Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltımızın ardından Vrelo-Bosna ve Savaş Tüneli turumuz için otelden ayrılıyoruz. "İlk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Savaş Tüneli. Savaş Tüneli’nin ardından Bosna Nehri'nin doğduğu yer olan Vrelo Bosna'yı ziyaret ediyoruz. Doğal bir park olan Vrelo Bosna'da ufak göller, dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından şehir merkezine gidip Saraybosna şehrini daha ayrıntılı gezebilmek için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte toplanarak otelimize geçiyoruz.
Dileyen misafirlerimizle birlikte Boşnak Müziklerinin eşliğinde, Boşnak mutfağının lezzetlerini tadabileceğimiz unutulmaz bir gece yaşayacağınız Boşnak Gecesine gidiyoruz...
4.GÜN: 08.03.2020 - Pazar
Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltımızın ardından Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelimizin imkanlarından fayadalanabilir, dileyen misafirlerimi küçük bir çevre gezisi yapabilirler. Ardından bizleri Havaalanına götürecek aracımız binerek Saraybosna Budmir Havaalanına ulaşıyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerimizi bitirdikten sonra 16:05 de bizi İstanbul’a götürecek olan uçağımıza biniyoruz. İstanbul’da bizleri bekleyen transfer aracımıza binerek Çorlu’ya hareket ediyoruz. Çorlu’ya varışımızla birlikte turumuzu sonlandırıyor ve bir sonraki organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL HARCAMALAR
- Gidiş Dönüş Uçak Bileti
- Çorlu – İstanbul / İstanbul – Çorlu Havaalanı Transfer
- 3 Gece Konaklama ( 4* Hotel Oda Kahvaltı )
- Rehberlik
- Çevre Gezileri...

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HARCAMALAR
- Öğlen ve Akşam Yemekleri
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Boşnak Gecesi
- Seyahat Sigortası
- Yurt Dışı Çıkış Harcı

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Türk Lirası Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
53045121
IBAN :
TR49 0006 7010 0000 0053 0451 21
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322283
IBAN :
TR54 0004 6001 2488 8000 3222 83

Euro Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
54115468
IBAN :
TR84 0006 7010 0000 0054 1154 68
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322391
IBAN :
IBAN TR73 0004 6001 2403 6000 3223 91
 • Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 50’dir. Turun hareket tarihinden 15 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.
 • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden By Samir Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda By Samir Travel'ın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan ulaşım ,konaklama ,çevre gezileri vb .haklar geri iade edilmez.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar
Yurtdışı Turlar

0 282 654 19 95

Destek ve Rezevasyon Hattı

0 541 324 54 00

Whatsapp Hattımız