×

By Samir Travel

BATI KARADENİZ TURU

Yurtiçi Konaklamalı Turlar
 • Gezi Tarihleri

  25 Haziran 2021 - 29 Haziran 2021

1.GÜN : 25 Haziran 2021  – Cuma
Sizleri akşam saatlerinde otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak yola çıkıyoruz. 
2.Gün : 26 Haziran 2021 – Cumartesi ( SİNOP – KASTAMONU ) 
Sabah saatlerinde Akliman ve doğal koylar kenarından şehrin birkaç km uzağındaki Hamsilos Fiyordu ve Tabiat Parkı’ na varıyoruz. Dünyada sadece Norveç kıyılarında bulunan fiyortlara son derece güzel doğasıyla örnek teşkil eden ülkemizin en kuzey ucuna yaklaştığımız bu noktada Karadeniz’ in doyumsuz manzarasını geniş açılarla fotoğraflıyor ve manzaranın tadını çıkartıyor ve ardından Şehir merkezine geçiyoruz. Ülkenin en kuzey ucundaki, mutluluk oranının en yüksek olduğu bu sahil şehri ve doğallığını gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız türkülere ve dizilere konu olan Tarihi Sinop Cezaevi’ ni ziyaret ediyor ve Sabahattin Ali’ nin Aldırma Gönül şiirini cezaevinin zindan ve koğuşlarını gezerken anımsıyoruz. Aslında bir iç kale yapısı olan ve 1994 yılında kapatılmadan önce devşirme sur duvarları, gözetleme odaları, çocuk ıslahevi, erkek ve kadın koğuşları, disiplin hücreleriyle bir bütünlük oluşturan ve Parmaklıklar Ardında adlı dizinin de çekildiği bu cezaevini gezdikten sonra. Sırası ile Sinop Kalesi, Aşıklar Sahili ve Sinop müzesini gezdikten sonra Türkiye’nin en çok sarımsak üreten, Şapka devriminin başlatıldığı Kastamonu’ya doğru hareket ediyoruz. 2 Saatlik yolculuğumuzun ardından Kastamonu’ya varışımızla birlikte ilk durağımız Türk Kadını’ nın en önemli temsilcilerinden Şerife Bacı’ nın Anıtı ile gezimize başlıyoruz. Modern mimariye geçişimizin en önemli temsilcisi Vedat Tek’ in oluşturduğu bu meydanda Cumhuriyet Tarihi’ nin kayıtlı, resmi ilk lise binasını, Hükümet Konağı vb yapıları da görüyor ve Karaçomak Deresi’ nin iki yanına kurulu şehirdeki Saat Kulesi ve Komnen Kalesi’ ni (Panaromik)  de görüyoruz. Ardından dere üzerinde günümüze üç kemeri kalmış tarihi Nasrullah Köprüsü üzerinden geçerek aynı adla anılan meydana geliyoruz. Nasrullah Camii ve yöre halkı tarafından içenin yolunun tekrar şehre düştüğü söylenen meşhur şadırvanını da görüyoruz, Meydanın hemen arkasındaki Tarihi Münire Sultan El Sanatları Çarşısı’ nda kalenin alt kısmında yer alan, Anadolu Kültürünün önemli temsilcilerinden Şeyh Şaban – ı Veli’ nin Türbesini görüyoruz. Arkeoloji Müzesini de gezdikten sonra Otelimize yerleşiyoruz Akşam Yemeği Otelimizde. 
3.Gün : 27 Haziran 2021 – Pazar ( HORMA KANYONU – ILICA ŞELALESİ – VALLA KANYONU )
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Daday – Pınarbaşı üzerinden kanyonlar diyarı Kastamonu ve Küre Dağlarını keşfe çıkıyoruz. Pınarbaşı ilçesi geçiyor ve aracımızdan inerek Horma Kanyonu’ na varıyoruz. 4 km lik ahşap yürüyüş parkurunda doğa ile iç içe yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaynağını Ilıca Şelalesinden alan Zara Çayı’ nın binlerce yıldır aşındırdığı kayalarda bıraktığı izlerle büyüleniyor ve Küre Dağları’ nda olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Kanyondaki yürüyüşümüz sonrası aracımıza biniyor ve ılıca Şelalesi’ ne doğru yol alıyoruz. Kısa bir yürüyüş mesafesiyle ulaşacağımız şelale ve çevresinde öğle yemeği alabileceğiniz serbest zamanda 14 m. yüksekten dökülen ve oluşturduğu dev kazanındaki suyun dinlendirici görüntüsüyle geçireceğimiz zaman sonrası Küre Dağları gezimize kaldığımız yerden devam ediyor ve bu kez ülkemizin en, dünyanınsa ikinci derin kanyonu Valla’ ya yol alıyoruz. Profesyonel bir ekiple, iki günde geçilebilen kanyonu görebilmek için, dağlar arasındaki muazzam bir yolculukla Muratbaşı Köyü’ nde aracımızdan iniyor ve ormanlık alandaki yürüyüşle Seyir Terası’ na varıyoruz. Devrekani Çayı’ nın özgürlüğünü ararcasına binyıllardır aşındırıp bıçak gibi keserek ikiye ayırdığı vadide derinlik 800 – 1200 m. aralığında değişmekte ve uzunluğu 12 km. Doğanın bu muazzam ve hırçın güzelliğinde geçireceğimiz unutulmaz anlar ve çekeceğimiz fotoğraflar sonrası Eflani üzerinden Safranbolu’ ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Otelimizde.  
4.Gün : 28 Haziran 2021 – Pazartesi ( SAFRANBOLU )
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Unesco tarafından koruma listesine alınan eski bir Bektaşi Köyü olan Yörük Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Yörük Köyünde Kasım Sipahioğlu Konağını ziyaret ettikten ve alış veriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından tarihi geleneksel Osmanlı Konaklarını Panoromik olarak seyredip fotoğraflayacağımız Hıdırlık Tepesine doğru hareket ediyoruz. Safranbolu da bulunan tek gezi evi olan Kaymakamlar Gezi evini ziyaret ediyoruz. ( Konağın Gezisi esnasında isteyen misafirlerimiz Safranbolu’ya özgü safran çayı veya kendine has sunumuyla közde kahvesini de tatma imkanı bulacaklardır.) Gezi güzergahında bulunan İzzet Paşa Cami, Demirciler Bakırcılar Çarşısı, Akçasu Kanyonu, Arasta Çarsısı, Köprülü Mehmet Paşa Külliyesi ve Güneş saatinide gezdikten ve Kazdağlıoğlu Meydanında tarihi kentin meşhur lokumcusundan hem lokum İmalatı hakkında bilgi alıyoruz, hemde çeşitli lokumların tadına baktıktan sonra lokum alışverişi yapma imkanı buluyoruz. Kararlaştırdığımız yer ve saate toplanarak öğlen yemeği için Serbest Zaman veriyor, yada toplu yemek yiyeceğimiz lokantamıza geçiyoruz (EKSTRA ). Dünyada iki örneği bulunan bir tanesi Arizonadaki Tokatlı Kanyonunun seyrine doyum olmaz manzarası üstünde bulunan Cam Terasa geçiyoruz. Cam Terasta vereceğimiz Serbest zamanın ardından Otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği Otelimizde 
5.Gün : 29 Haziran 2021 – Salı ( AMASRA )
Sabah Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından. Amasra ‘ya hareket ediyoruz. Tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers Prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından“ Çeşm-i Cihan buramı ola” ( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan vardığımızda  İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili Amasra’ yı gezmeye başlıyoruz. Küçük bir adayı Anakara’ya bağlayan Kemere Köprüsü, Eskiden gemilerin ağırlığını ölçmek için kullanılan Dikilitaş, Roma Kapısı Ağlayan Ağaçta Çay ve Kahve molası veriyoruz. Çekiciler Çarşısını görüp Serbest Zamanın ardından Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında Mızıka Okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezisinin ardından kentten ayrılarak dönüş yoluna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL HARCAMALAR
- Ulaşım
- 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah Kahvaltısı - Akşam Yemeği )
- Rehberlik
- Çevre Gezileri
- Seyahat Sigortası

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Türk Lirası Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
53045121
IBAN :
TR49 0006 7010 0000 0053 0451 21
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322283
IBAN :
TR54 0004 6001 2488 8000 3222 83

Euro Hesabı :

Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU BULVAR ŞUBESİ ( 1078 )
Hesap No :
54115468
IBAN :
TR84 0006 7010 0000 0054 1154 68
Hesap Adı :
SAMİR SEYAHAT ACENTASI TURİZMCİLİK ve İNŞAAT LTD. ŞTİ.
Şube Adı :
ÇORLU ŞUBESİ ( 0124 )
Hesap No :
0322391
IBAN :
IBAN TR73 0004 6001 2403 6000 3223 91
 • Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 50’dir. Turun hareket tarihinden 15 gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.
 • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden By Samir Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda By Samir Travel'ın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan ulaşım ,konaklama ,çevre gezileri vb .haklar geri iade edilmez.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur programlarımızdan herhangi birini satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan Tur Kullanım Sözleşmemizi kabul etmiş olur.

Kullanım Sözleşmesi

Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar
Yurtiçi Konaklamalı Turlar

0 282 654 19 95

Destek ve Rezevasyon Hattı

0 541 324 54 00

Whatsapp Hattımız